GIS Day – konkurs obrazkowy

Poniżej przedstawiamy prawidłowe odpowiedzi do konkursu obrazkowego, który zorganizowaliśmy na GIS Day 2013 w Krakowie oraz w Warszawie.

1

Islandia

Państwo położone w Europie Północnej, na wyspie Islandia i kilku mniejszych wyspach. W północnej części Oceanu Altlantyckiego.

2

Moskwa

  Stolica Rosji i największe miasto tego kraju. Jest także największym miastem Europy. Jeden z najważniejszych ośrodków politycznych, gospodarczych, kulturowych, religijnych, finansowych, edukacyjnych, komunikacyjnych oraz turystycznych Rosji.

3

Hawaje

Archipelag położony w północno-środkowej części Oceanu Spokojnego. Nie posiada łączności lądowej z kontynentalną częścią kraju, od której jest oddalony o około 4 tys. km. Archipelag pochodzenia wulkanicznego. Niemal całe Hawaje są jednym ze stanów USA.

4

Oko Sahary, Oko Afryki

Kalb ar-Riszat okrągła struktura geologiczna na Saharze, położona ok. 25 km na północny wschód od miasta Wadan w Mauretanii. Struktura mierzy ponad 45 km średnicy i jest doskonale widoczna z kosmosu.

5

Korea Północna

Państwo w Azji Wschodniej, położone w północnej części Półwyspu Koreańskiego. Największym miastem Korei Północnej i stolicą tego państwa jest Pjongjang.

6

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

Położony w centrum Warszawy na placu Defilad. Oddany do użytku w 1955 roku, wybudowany w trzy lata. Wysokość całkowita 237 m.

7

Rynek Główny w Krakowi

e Rynek główny Starego Miasta ma kształt regularny, kwadratowy, u zbiegu 11 ulic. Na Rynku Głównym i w jego sąsiedztwie znajdują się ważne zabytki Krakowa, takie jak Kościół Mariacki, Sukiennice, Kościół św. Wojciecha czy Wieża Ratuszowa.

8

Spodek w Katowicach

Hala główna z zewnątrz kształtem przypomina nieco latający spodek (tzw. UFO), co wynikło z połączenia dwóch podstawowych funkcji planowanych dla tego obiektu: hali sportowej i hali widowiskowej.

9

 Stadion Śląski w Chorzowie

Wielofunkcyjny stadion sportowy, położony na terenie Parku Śląskiego, w Chorzowie.

10

Skocznie w Zakopanem

Wielka Krokiew oraz kompleks skoczni narciarskich Średniej Krokwi (Średnia Krokiew, Mała Krokiew, Maleńka Krokiew). Wielka Krokiew nazwana została imieniem narciarza Stanisława Marusarza. Punkt konstrukcyjny usytuowany jest na 120. metrze. Położona na północnym stoku góry Krokiew w Tatrach Zachodnich.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Źródło opisów: www.pl.wikipedia.org.Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0