Webinarium: Big data w analizach teledetekcyjnych

Ogólna dostępność i duża różnorodność zobrazowań satelitarnych daje coraz większe możliwości w zakresie monitoringu i analiz środowiskowych. Instytucje wykorzystujące tego typu dane doceniają ich uniwersalność, krótki czas rewizyty oraz możliwość korzystania z bogatego archiwum zobrazowań. Nowe systemy i coraz wyższa jakość danych skutkuje rozwojem produktów i aplikacji powstających na ich podstawie.

Firmy Planet i Descartes Labs zapraszają wszystkich chętnych na udział w bezpłatnym webinarium rozpoczynającym cykl „Harnessing Geospatial Big Data” poświęcony możliwościom wykorzystania zobrazowań satelitarnych w analizach środowiskowych, przede wszystkim w rolnictwie. Podczas 45-minutowej prezentacji zostaną przedstawione zalety korzystania ze zbiorów danych typu big data oraz metody ich organizacji w wewnętrznych aplikacjach na przykładzie działalności Descartes Labs. Przedstawiciel firmy opowie o tym jak korzystują z ogromnych ilości danych poprzez nowoczesne platformy oparte na chmurze API (przy zachowaniu zaskakująco niskich kosztów) w celu prognozowania wielkości zbiorów i szacowania kondycji upraw. Więcej informacji o webinarium znajduje się na stronie internetowej firmy Planet:

https://www.planet.com/pulse/introducing-our-app-developer-program-see-how-descartes-labs-builds-accurate-crop-forecasts/

Webinarium odbędzie się 8 grudnia br. w języku angielskim w dwóch porach, zapisy na poszczególne godziny znajdują się pod linkami: