Klasyfikacja obiektowa (OBIA) dla BPP Miasta Krakowa

W grudniu 2010 na zlecenie Biura Planowania Przestrzennego firma ProGea Consulting przystąpiła do opracowania aktualnej mapy pokrycia terenu aglomeracji Krakowa (około 350 km2) przy wykorzystaniu klasyfikacji obiektowej (OBIA = Object Based Image Analysis) i obrazów satelitarnych RapidEye z 21.08. b.r.

Klasyfikacja OBIA obrazów satelitarnych Miasta Krakowa nawiązuje do opracowania wykonanego przez ProGea Consulting w roku 2006 i ma posłużyc do oceny zmian jakie nastąpiły w okresie 4 ostatnich lat. Rozwój miasta odbywa się nie tylko na drodze inwestycji (przebudowy) ale także zajmowania nowych obszarów pod drogi i osiedla domów i centrów handlowych. Dużym zmianom podlegają także powierzchnie sklasyfikowane jako tereny zielone. Okresowe monitorowanie rozwoju Krakowa daje odpowiedź nie tylko planistom ale także i deweloperom a także samym mieszkańcom co do kierunków rozrastania się zwartej zabudowy i „kurczenia” obszarów rekreacyjnych czy rolniczych.

GALERIAWarning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0