ProGea na Geogorcach 2015

Wrzesień rozpoczął się dla nas w tym roku nad wyraz pozytywnie. Napawając się piękną pogodą, niedającą zapomnieć, że kalendarzowe lato nadal trwa (i ma się dobrze!) mięliśmy przyjemność zagościć na dwa dni na tegorocznych GeoGorcach.

GeoGorce są wydarzeniem organizowanym cykliczne przez Uniwersytet Rolniczy, gromadzące studentów z całej Polski interesujących się szeroko pojętą Geoinformacją. Studenci przez tydzień mają okazję brać udział w wykładach oraz warsztatach prowadzonych przez doktorów, specjalistów i pasjonatów z różnych dziedzin (od geologii przez GIS do LiDARa). GeoGorce to oczywiście nie tylko teoria, ale przede wszystkim praktyka. Uczestnicy mając dostęp do specjalistycznego oprogramowania, zdobytą wiedzę wykorzystują na bieżąco podczas wykonywania swoich projektów naukowych.

Dział szkoleń naszej firmy miał również czas przeznaczony na przeprowadzenie zajęć dydaktycznych.

Warsztaty z obsługi aplikacji LP360 przeprowadził Mateusz Maślanka z asystą Jana Mądrzyka. Tematyka LiDAR jest na GeoGorcach wszechobecna. Widać, że dla młodego pokolenia nie jest to już nowość, czy kosmiczna technologia której należy się bać i unikać jak ognia. Wręcz przeciwnie – uczestnicy od razu znaleźli zastosowanie prezentowanej aplikacji w swoich projektach. Nas jako prowadzących natomiast bardzo cieszyło ogólne zaangażowanie podczas zajęć oraz duża ilość dobrych, trafnych pytań. Rosnące zainteresowanie innowacjami w geoinformacji napawa nas nie lada optymistycznie.

W trakcie trwania szkoły prowadzący udzielają konsultacji mających na celu pomoc studentom w ich projektach, dlatego też indywidualnie mogliśmy pokazać studentom jak za pomocą LP360 osiągnąć zamierzone cele.

Życzliwa atmosfera, mili ludzie, wyjątkowo ciekawa tematyka wykładów i ćwiczeń, piękna lokalizacja, sprawiają, sprzyjają chłonięciu wiedzy z zakresu geoinformatyki.

Serdecznie chcielibyśmy podziękować Organizatorom za zaproszenie na LSG, Uczestnikom za entuzjazm i duże zainteresowanie tematyką LiDAR i Karolinie Ziębie za zrobienie zdjęć do tego wpisu.

Do zobaczenia za rok!Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0