ProGea Consulting przewodnikiem do LP360 po GeoGorcach 2013

logo_ggNasza firma uczestniczy już kolejny raz w II edycji Letniej Szkoły Geoinformcji – GeoGorce 2013

Celem tegorocznej edycji jest demonstracja zaawansowanych technologi skanowania laserowego (LiDAR). Podczas warsztatów dotyczących zarządzania środowiskiem naturalnym z użyciem danych pochodzących z lotniczego skanowania laserowego w oprogramowaniu LP360 dla ArcGIS, uczestnicy poznali tajniki przetwarzania danych LiDAR. Kursanci dowiedzieli się w jaki sposób można klasyfikować dane LiDAR, wykonywać modele wysokościowe, budować miasto 3D z użyciem oprogramowania LP360.

Nasza firma przeprowadziła również warsztaty dotyczące obiektowej analizy zobrazowań teledetekcyjnych (GEOBIA) w oprogramowaniu eCognition.

Do wygłoszenia wykładów zostali zaproszeni pracownicy naukowi z różnych Uczelni oraz jednostek badawczych a także specjaliści z firmy Esri (http://www.esri.pl), instruktorzy z Fundacji im. Anny Pasek (http://annapasek.org) oraz z firm: TPI, SmallGIS.

Jeżeli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej o GeoGorcach2013 zachęcamy do odwiedzin blogu: http://geogorce2013.wordpress.com i polubienia GeoGorców na FB: https://www.facebook.com/GeoGorce.