MAPublisher – nowy wymiar wizualizacji i prezentacji danych przestrzennych

logo_progea

Firma ProGea Consulting zaprasza na czwarte warsztaty z cyklu szkoleń internetowych z GEOtrenerem. Najbliższe seminarium będzie dotyczyło możliwości wizualizacji i prezentacji danych przestrzennych przy wykorzystaniu rozwiązań firmy Avenza System Inc.

W warsztatach zostaną poruszone zagadnienia obejmujące omówienie produktów oferowanych przez firmę Avenza System Inc., wprowadzenie do programu MAPublisher, przedstawienie podstawowych funkcjonalności wyżej wymienionego oprogramowania oraz zaprezentowanie możliwości geoprzestrzennych plików PDF. Warsztaty zostaną oparte o rozwiązania firmy Avenza System Inc. oraz Adobe.

Zachęcamy do wzięcia udziału w darmowym szkoleniu z GEOtrenerem, które odbędzie się we wtorek 26 marca o godzinie 12 i będzie trwało około 45 minut. Rejestracji można dokonać za pomocą następującego linku:

https://attendee.gotowebinar.com/register/4935344107885107200

Kanadyjska firma Avenza Systems Inc. od wielu lat rozwija oprogramowanie, które ułatwia specjalistom GIS oraz kartografom korzystanie z możliwości i funkcjonalności wysokiej klasy programów graficznych w procesie opracowywania map. Wiele aplikacji GIS/CAD nie posiada odpowiednich narzędzi do kompilacji estetycznych i profesjonalnych map. Z kolei programy graficzne (np. Adobe Illustrator lub CorelDRAW) nie zachowują właściwości danych przestrzennych (m.in. informacji o układzie współrzędnych oraz atrybutach obiektów).

Avenza System Inc. odpowiadając na potrzeby rynku stworzyła oprogramowanie MAPublisher, które przekształca aplikację Adobe Illustrator w program do obsługi danych geoprzestrzennych w środowisku graficznym. MAPublisher, oprócz szerokiej gamy narzędzi graficznych, zapewnia ponad 50 dodatkowych narzędzi z zakresu kartografii oraz GIS.

ProGea Consulting od 2012 roku jest wyłącznym dystrybutorem tego oprogramowania w Polsce.