Lato z LiDARem

geotrener

Serdecznie zapraszam na cykl prowadzonych seminariów internetowych dotyczących wizualizacji, zarządzania, przetwarzania, przechowywania i udostępniania danych pochodzących ze skanowania laserowego (ALS, TLS, MLS).

Pierwsze webinarium internetowe będzie dotyczyło wykorzystania oprogramowania LiS Distribution. Oprogramowanie to dostępne jest w formie testowej na stronie internetowej www.lis-lidar.pl. Aby zalogować się na stronę należy podać nazwę użytkownika: lis-lidar.pl oraz hasło: demo.

Dodatkowe loginy i  hasła do naszego portalu lidar to odpowiednio:

user01 – pass01
user02 – pass02
(…)
user10 – pass10

W celu rejestracji na najbliższe webinaria można skorzystać z poniższych linków:

  • LiS Distribution – zarządzanie, wizualizacja i przetwarzanie danych LiDAR w Internecie.

Webinarium poświęcone jest oprogramowaniu LiS Distribution, które daje możliwość dystrybucji danych rastrowych i LiDAR drogą internetową. Ponadto oprogramowanie działając na serwerze pozwala na zarządzanie i przetwarzanie danych LiDAR on-line. Oprogramowanie to dostępne jest w formie testowej na stronie internetowej www.lis-lidar.pl. Aby zalogować się na stronę należy podać nazwę użytkownika: lis-lidar.pl oraz hasło: demo.

23 sierpnia 2013
godzina 12:00-12:45

Rejestracja na webinarium

  • Podstawy przetwarzania danych LiDAR w oprogramowaniu LP360.

W warsztatach zostaną poruszone zagadnienia obejmujące publiczny dostęp do danych gromadzonych w PZGiK (pochodzących z projektu ISOK) oraz możliwości ich wykorzystania w branżowych aplikacjach czy badaniach naukowych. Ponadto podczas szkolenia zostaną przedstawione podstawowe możliwości oprogramowania LP360 (QCoherent) działającego w środowisku Esri a dotyczące wizualizacji i edycji chmury punktów LiDAR. Szczegółowo zostaną omówione narzędzia do generowania produktów pochodnych, klasyfikacji chmury punktów ALS, a także tworzenia linii nieciągłości terenu oraz obrysów chmury punktów.

29 sierpnia 2013
godzina 12:00-13:00

Rejestracja na webinarium

  • Wykorzystanie pakietu oprogramowania LiS w zarządzaniu, przetwarzaniu oraz gromadzeniu danych LiDAR.

W warsztatach zostaną poruszone zagadnienia dotyczące wykorzystania oprogramowania LiS jako aplikacji rozszerzającej funkcje otwartego oprogramowania SAGA GIS w zakresie wykorzystania danych LiDAR. Zaprezentujemy również współpracę oprogramowania LiS z bazą danych PostgreSQL/PostGIS, w zakresie przechowywania danych pochodzących ze skanowania laserowego w strukturze bazodanowej.

04 września 2013
godzina 12:00-13:00

Rejestracja na webinarium

Bardzo serdecznie zapraszam na kolejne webinaria, których tematyka będzie dotyczyła:

  • klasyfikacji interaktywnej i automatycznej chmury punktów LiDAR;
  • generowania produktów pochodnych (warstwice, modele wysokościowe, budynki 3D);
  • generowania i wizualizacji linii nieciągłości terenu;
  • automatycznego przetwarzania danych LiDAR w trybie wsadowym lub z użyciem skryptów.

Szczegółowe informacje o terminie warsztatów internetowych pojawią się już wkrótce w naszych aktualnościach i na naszym profilu na portalu facebook.

Mateusz Maślanka, Specjalista ds. oprogramowania LiDAR