Konferencja „Środowisko Informacji”

Konferencja

ProGea Consulting serdecznie zaprasza do udziału w konferencji „Środowisko Informacji” poświęconej udostępnianiu informacji o środowisku w sieci i jej praktycznemu wykorzystaniu. Organizatorem konferencji jest Ministerstwo Środowiska i Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

Będzie to okazja do poszerzenia wiedzy o dostępnych źródłach informacji przestrzennej, technologiach pozyskiwania danych oraz wybitnych wynikach projektów naukowych. Zaprezentowane zostaną także przykłady praktycznego wykorzystania danych w edukacji i turystyce, jak i również parkach narodowych i krajobrazowych. Szczególnie warte uwagi będą przykłady systemów zarządzania i udostępniania informacji przestrzennych, jakie zaprezentują m.in. Drawieński Park Narodowy i Karkonoski Park Narodowy.

Drugiego dnia odbędą się m.in. warsztaty komputerowe z podstaw Systemów Informacji Geograficznej i teledetekcji prowadzone przez firmę Esri Polska oraz ProGea Consulting. Udział w konferencji i warsztatach jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej: http://www.mos.gov.pl/kategoria/5731_konferencja_srodowisko_informacji/