Konferencja „GIS w inżynierii środowiska”

Sekcja środowiskowa KNGK Geoinformatyka serdecznie zaprasza studentów i doktorantów na II edycję konferencji

GIS w inżynierii środowiska

Konferencja odbędzie się 18 maja 2016 w Krakowie na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej.

Najważniejszą ideą, która przyświeca nam przy organizacji tego wydarzenia, jest promowanie rozwiązań geoinformatycznych w projektach środowiskowych. Chcemy oswoić z tym podejściem studentów kierunków środowiskowych i pokazać im, że umiejętności geoinformatyczne są bardzo cenione przez przedsiębiorców na rynku pracy. Jednocześnie dajemy możliwość zaprezentowania swoich projektów przez biologów, geografów, osoby związane z ochroną środowiska czy geodezją, wszak spektrum projektów, w których warto sięgnąć po GIS jest niemalże nieograniczone.

Zeszłoroczna edycja pokazała nam jak duże jest zainteresowanie tematyką, dlatego w tym roku posuwamy się o krok dalej i pragniemy zaprosić do udziału również doktorantów, by dać im możliwość zaprezentowania swojego dotychczasowego dorobku. Zdecydowaliśmy się na formę jednodniowej konferencji podzielonej na dwa panele. W panelu przedpołudniowym odbędzie się sesja referatowa, wraz z konkursem, a po przerwie obiadowej dla uczestników konferencji przeprowadzone zostaną warsztaty pozwalające na nabycie nowych umiejętności gisowych.

Firma ProGea Consulting jako patron medialny oraz uczestnik wydarzenia gorąco zaprasza, oraz zachęca do wzięcia udziału w konferencji GIS w inżynierii środowiska.

Strona konferencji: www.giswis.agh.edu.pl

Wydarzenie na facebook’u: www.facebook.com/events/1684511585160517/

gis_w_is