GIS w nauce

gis w nauceW dniach 1 – 3 czerwca bieżącego roku, w stolicy Wielkopolski, odbywała się IV edycja konferencji GIS w nauce niezmiennie od lat ciesząca się wielkim zainteresowaniem. W konferencji wzięło udział około 150 osób. Jak co roku, byli to ludzie z całej Polski zainteresowani wykorzystaniem danych przestrzennych. Tradycyjnie nie zabrakło nowinek z tego tematu, ciekawych wykładów oraz warsztatów przy których można było nabyć praktyczne umiejętności wykorzystania wiedzy zdobytej podczas konferencji.

Nasza firma podczas imprezy miała przyjemność przybliżenia gościom specjalistycznej wiedzy na temat wykorzystania danych LiDAR w analizach GIS podczas prowadzonych przez nas wykładów oraz warsztatów. Temat prowadzonych przez nas zajęć to Wykorzystanie danych lotniczego skanowania laserowego w analizach środowiska.

Godna podkreślenia jest duża frekwencja studentów, wśród których od kilku lat notujemy wzmożone zainteresowanie LiDARem. To właśnie dla nich stworzyliśmy program Geostart, dzięki któremu studenci mają szansę bezpłatnego dostępu do najnowocześniejszego oprogramowania dedykowanego zaawansowanemu przetwarzaniu chmur punktów na potrzeby prac dyplomowych (więcej na temat Geostart – tutaj).

Podczas prowadzonych przez nas warsztatów, prezentowane były rozwiązania firmy QCoherent, a mianowicie oprogramowanie LP360 – które będąc modułem stworzonym do tego, by łączyć rozwiązania GIS oraz LiDAR  – idealnie wypisało się w charakter konferencji. Intuicyjność tego oprogramowania, połączona z ogromnymi możliwościami, sprawiła, że podczas trwania tych niedługich warsztatów mogliśmy przedstawić uczestnikom narzędzie, dzięki któremu sami byli w stanie przeprowadzić zaawansowane analizy przestrzenne. Nie obyło się oczywiście bez upominków. W trakcie warsztatów nasza firma rozlosowała ciekawe książki i zeszyty o tematyce lotniczego skanowania laserowego.

Dziękujemy organizatorom oraz wszystkim uczestnikom za zainteresowanie naszymi warsztatami oraz za interesujące pytania zadawane podczas ich trwania.

Widzimy się w przyszłym roku na kolejnej konferencji!